قایقرانی کردن اقتصادی تسهیلات اخبار اقتصادی و بازرگانی

قایقرانی کردن: اقتصادی تسهیلات اخبار اقتصادی و بازرگانی

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی سکه در حراج، گران‌تر از بازار فروش رفت!

حراجی سکه در حالی امروز در بانک کارگشایی برگزار شد که طی این پنج مرحله تا بیش از ۲۰ هزار قطعه سکه فروش رفت. قیمت تمام سکه در حراجی پنجم در بعضی مواقع تا یک میلی

سکه در حراج، گران‌تر از بازار فروش رفت!

سکه در حراج، گران تر از بازار فروش رفت!

عبارات مهم : بازار

حراجی سکه در حالی امروز در بانک کارگشایی برگزار شد که طی این پنج مرحله تا بیش از ۲۰ هزار قطعه سکه فروش رفت. قیمت تمام سکه در حراجی پنجم در بعضی مواقع تا یک میلیون و ۴۱۷ هزار تومان یعنی قیمتی بالاتر از بازار فروخته شده است است.

به گزارش ایسنا، با توجه به صعودی شدن قیمت سکه در ماه های اخیر و رکوردشکنی های این کالا در نهایت بانک مرکزی از هفته گذشته عرضه سکه از طریق حراجی در بانک کارگشایی را در دستور کار قرار داد. بر این اساس تاکنون پنج مرحله حراجی برگزار شد که در همه آنها قیمت های پایه تا حدود ۲۰۰ هزار تومان پایین تر از قیمت روز بازار اعلام ولی در نهایت قیمت نهایی فروش حتی بالاتر از قیمت بازار نیز ثبت شده است است.

سکه در حراج، گران‌تر از بازار فروش رفت!

بر اساس اطلاعاتی که سلیمانی، مدیرعامل بانک کارگشایی اعلام کرد، جهت حراجی امروز(دوشنبه) بیش از ۴۰۰۰ قطعه سکه فروخته شده است هست. بر این اساس حدود ۱۹۲۰ قطعه سکه تمام بهار آزادی فروش رفته که پایه قیمت آن از سوی بانک مرکزی یک میلیون و ۱۷۴ هزار تومان تعیین شده است بود ولی در نهایت حداقل قیمت هر قطعه یک میلیون ۴۰۶ هزار و حداکثر تا یک میلیون و ۴۱۷ هزار تومان و بالاتر از بازار فروخته شد. قیمت تمام سکه در بازار امروز تا یک میلیون ۴۰۰ هزار تومان رسید.

همچنین جهت نیم سکه حدود۲۳۰۰ قطعه فروش رفته که قیمت پایه آن ۵۸۷ هزار تومان اعلام شد و در نهایت بین ۶۹۵ هزار تا ۷۱۶ هزار تومان فروش رفته هست. قیمت نیم سکه امروز در بازار حدود ۷۰۵ هزار تومان بود.

حراجی سکه در حالی امروز در بانک کارگشایی برگزار شد که طی این پنج مرحله تا بیش از ۲۰ هزار قطعه سکه فروش رفت. قیمت تمام سکه در حراجی پنجم در بعضی مواقع تا یک میلی

در مجموع با وجود اینکه پنج حراجی برگزار شده است همچنان قیمت سکه اوج بوده و نسبت به روز اول تغییری نداشته هست. این در حالی است که مدیرعامل بانک کارگشایی عنوان می کند در نتیجه برگزاری حراجی ها بیش از ۶۰ هزار تومان از حباب سکه شکسته شده است ولی اینکه آیا قیمت همچنان هم طراز روزهای ابتدایی بوده و در بازار گاها با زیاد کردن مواجه شده است به علت زیاد کردن قیمت طلا در بازارهای جهانی و همچنین زیاد کردن هرچند اندک قیمت دلار بوده است.

قبل از برگزاری مرحله اول حراجی، حباب سکه حدود ۲۰۰ هزار تومان اعلام و مدیرعامل بانک کارگشایی آینده نگری کرده بود که با برپایی حراجی ها تا ۵۰ درصد این حباب از بین برود.

حراجی سکه در روزهای شنبه، دوشنبه و چهارشنبه در بانک کارگشایی انجام می شود و فعلا نهایی جهت آن اعلام نشده و ادامه خواهد داشت ولی جهت چهارشنبه هفته جاری با توجه به تعطیلی که وجود دارد تاکنون اعلامی مبنی بر عوض کردن وقت از سوی بانک مرکزی به بانک کارگشایی اعلام نشده و در این حالت لغو خواهد بود. در هر حراجی که حدود دو ساعت به طول می انجامد و با استقبال گسترده ای مواجه شده است بسته های ۲۰، ۵۰ و ۱۰۰ تایی از سکه نیم و تمام بهار آزادی به حراج گذاشته می شود.

سکه در حراج، گران‌تر از بازار فروش رفت!

واژه های کلیدی: بازار | مرکزی | میلیون | قیمت طلا در بازار | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs