قایقرانی کردن اقتصادی تسهیلات اخبار اقتصادی و بازرگانی

قایقرانی کردن: اقتصادی تسهیلات اخبار اقتصادی و بازرگانی

گت بلاگز اخبار اجتماعی عیدی بازنشستگان تامین اعتبار شد

مهمترین عناوین خبرهای این هفته به اعلام رقم خط فقر شدید در کشور، تامین منابع عیدی بازنشستگان، ایجاد بیش از ۶۰۰۰ وقت شغلی در بخش تعاون و دعوت استارت‌آپها جهت ثبت

عیدی بازنشستگان تامین اعتبار شد

عیدی بازنشستگان تامین اعتبار شد

عبارات مهم : اشتغال

مهمترین عناوین خبرهای این هفته به اعلام رقم خط فقر شدید در کشور، تامین منابع عیدی بازنشستگان، ایجاد بیش از ۶۰۰۰ وقت شغلی در بخش تعاون و دعوت استارت آپها جهت ثبت طرح های فناورانه اشتغال روستایی تخصیص داده شده است داشت.

به گزارش ایسنا، در هفته جاری وزیر تعاون، کارو رفاه اجتماعی از تامین منابع عیدی و پاداش بازنشستگان خبر داد و راجع به تعیین دستمزد کارگران گفت: چانه زنی ها جهت تعیین حداقل مزد کارگران در شورای عالی کار در جریان است و تلاش می کنیم این مساله به شب عید کشیده نشود.

عیدی بازنشستگان تامین اعتبار شد

وی با بیان اینکه در جریان تعیین مزد سیاست زیاد کردن حقوق بیش از قیمت تورم را دنبال می کنیم، افزود: دریافتی های تا سقف ۲ میلیون تومان را درصدی زیاد کردن خواهیم داد تا فاصله دریافتی های پایین و اوج را کمتر کنیم.

ربیعی درعین حال از عضویت ۵۰ هزار نفر در سامانه کارا جهت دریافت وام اشتغال روستایی خبر داد و گفت: از ۵۰ هزار درخواست وام در مرحله اول، حدود ۸۰۰۰ وام پذیرفته شده است است که از امروز پرداخت این وام ها در پنج استان انجام می شود.

مهمترین عناوین خبرهای این هفته به اعلام رقم خط فقر شدید در کشور، تامین منابع عیدی بازنشستگان، ایجاد بیش از ۶۰۰۰ وقت شغلی در بخش تعاون و دعوت استارت‌آپها جهت ثبت

به گفته وزیر کار امسال از مبلغ ۱۲ هزار میلیارد تومان آینده نگری شده است در این طرح، دو هزار میلیارد تومان پرداخت می شود.

این هفته رییس اتاق تعاون کشور عزیزمان ایران با سفیر کنیا دیدار و بر آمادگی کشور عزیزمان ایران جهت صادرات محصولات تعاونی ها به کنیا تاکید کرد.

بهمن عبداللهی با ارائه پیشنهاداتی در حوزه تقویت فعالیت تعاونی ها و معرفی وقت های فعالیت دو کشور در این بخش، گفت: جهت زیاد کردن ارتباطات تجاری و معرفی بخش های فعال تعاونی دو کشور نیاز داریم تا از سوی سفارت و دولت کنیا، شرایط مذاکرات اتاق تعاون کشور عزیزمان ایران با مرکز مدیریت بخش تعاون این کشور هر چه سریعتر با برطرف بروکراسی های اداری فراهم شود.

عیدی بازنشستگان تامین اعتبار شد

تدوین هفت مسیر ایرانگردی جهت گردشگران خبر دیگری بود که این هفته انتشار یافت.

آنطور که وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفته، هفت مسیر ایرانگردی جهت گردشگران تدوین شده است تا به این وسیله فقر در مناطق محروم کم کردن یابد.

مهمترین عناوین خبرهای این هفته به اعلام رقم خط فقر شدید در کشور، تامین منابع عیدی بازنشستگان، ایجاد بیش از ۶۰۰۰ وقت شغلی در بخش تعاون و دعوت استارت‌آپها جهت ثبت

ربیعی با تاکید بر ترویج گردشگری در کشور گفت: ایجاد اشتغال، زیاد کردن رفاه عمومی و برطرف فقر با توسعه گردشگری قابل دسترسی است.

به گفته وی سرعت اشتغال در گردشگری ۲.۵ برابر سایر بخشهاست و صنعت گردشگری رتبه اول اشتغالزایی در کشور را به خود تخصیص داده شده است داده است.

عیدی بازنشستگان تامین اعتبار شد

این هفته معاونت رفاه وزیر کار در تحلیلی رقم خط فقر ملی را اعلام کرد.

میدری گفت: جهت رسیدن به رقم فقر ملی، فرمول مشخصی را مدنظر قرار داده ایم بدهید صورت که فقر شدید یا همان خط فقر ملی را از حاصلضرب هزینه های خوراکی هر نفر در چهار یا پنج به دست می آوریم که میانگین آن چیزی حدود ٧٠٠ هزار تومان جهت هر خانوار است که بین سه تا پنج نفر جمعیت دارند.

معاون رفاه وزیر کار تاکید کرد: در بودجه سال ۱۳۹۷ حدود ٨٠٠ هزار خانوار را مورد شناسایی قرار داده ایم که زیر ٧٠٠ هزار تومان در ماه درآمد دارند. از این رو پیشنهاد داده ایم تا دولت بسته های حمایتی مختلفی جهت آنان تدارک ببیند تا بتوانند درآمد خود را به حداقل ٧٠٠ هزار تومان در ماه برسانند.

فراخوان ثبت طرح های فناورانه اشتغال روستایی خبر دیگری بود که از سوی معاون وزیر ارتباطات اعلام شد.

آنطور که سراییان گفته در جهت اجرای قانون توسعه اشتغال روستایی، کارآفرینها و صاحبان ایده در حوزه استفاده از ارتباطات و فناوری اطلاعات در چهار بخش کشاورزی، گردشگری، صنایع دستی و فروش محصولات روستایی، متقاضیان می توانند با مراجعه به سایت kara.mcls.gov.ir نسبت به ثبت طرح خود اقدام کنند.

وی از شرکتهای استارت آپی هم دعوت کرد که طرح های پیشنهادی خود را در زمینه ایجاد اشتغال در مناطق روستایی و محروم از طریق پرتال http://www.ictstartups.ir مرکز توانمندسازی و تسهیل گری کسب و کارهای نوپا ارسال کنند.

به گفته رییس شرکت فناوری اطلاعات، این طرح ها در دستگاه های اجرایی مربوطه مورد بررسی قرار گرفته و بعد از تایید کارگروه فنی جهت دریافت تسهیلات جهت راه اندازی طرح، به بانک عامل معرفی می شوند

در هفته ای که گذشت وزیر تعاون، کارو رفاه اجتماعی آموزش در محیط کار واقعی و کارورزی جهت فارغ التحصیلان را دو طرح اشتغال در اولویت وزارتخانه متبوع خود ذکر کرد.

ربیعی گفت: با توجه به محدودیت منابع، تاکنون ۲۷ هزار نفر از طریق طرح کارورزی مشغول به کارشده اند. در طرح آموزش در محیط کار واقعی هم با پوشش شرکت آموزش فنی و حرفه ای کشور آینده نگری می شود که نظیر طرح کارورزی ۷۰ درصد افراد تحت پوشش، بعد از آخر دوره شاغل شوند.

وزیر کار از آینده نگری ۳۳۰ هزار تومان ماهانه به عنوان مشوق بیمه ای جهت کارفرمایانی که نیروی کار تازه را به خدمت می گیرند، خبر داد و گفت: مبلغ ۳۷۰ هزار تومان هم به منظور یارانه دستمزد جهت به کارگیری افراد شغل اولی در مناطق با بیکاری بالاتر از میانگین کشوری در نظر گرفته شده است است.

از دیگر خبرهای این هفته ایجاد ۶۰۰۰ وقت شغلی به وسیله تعاونی ها در دی ماه امسال بود.

براساس اطلاعات سامانه جامع آماری ثبتی تعاون، در دیماه امسال تعداد ۳۸۲ تعاونی با عضویت ۵۷۲۴ نفر در کل کشور به ثبت رسیده که این میزان تعاونی جهت ۶۲۰۳ نفر وقت شغلی ایجاد کرده اند.

به موجب این گزارش تعداد تعاونی های ثبت شده است در دی ماه امسال در مقایسه با ماه گذشته، با زیاد کردن معادل ۹ درصد مواجه بوده که این میزان جهت وقت شغلی تازه حدود ۱۰ درصد زیاد کردن را به همراه داشته است.

استان فارس با تعداد ۶۰ تعاونی بیشترین تعداد تعاونی های ثبت شده است در این ماه را به خود تخصیص داده شده است داده و استان های خراسان شمالی، کردستان و گیلان با یک تعاونی کمترین تعداد ثبت را داشتند. بیشترین تعداد تعاونی های ثبت شده است مربوط به رشته فعالیتهای کشاورزی و بیشترین وقت شغلی مربوط به رشته فعالیت تعاونی های خدمات بوده است.

واژه های کلیدی: اشتغال | گردشگری | گردشگری | وزیر تعاون | اخبار اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs